Były pokazy sokolnicze, łucznictwa oraz prezentacje psów myśliwskich różnych ras.
To wszystko podczas Niżańskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej, który odbył się w Parku Miejskim w Nisku.
W tym roku zaprezentowało się siedem łowieckich kół z Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem, Stalowej Woli, Jastkowic oraz najstarsze w Polsce - z Rzeszowa, Towarzystwo Myśliwych, założone jeszcze w 1880 r.
- Sztandar tego koła nazwany jest sztandarem matką. Nim witano na przykład Jana Pawła II w Polsce. Dziś też poprowadzi wszystkie sztandary na scenę - powiedział Sławomir Lubera, myśliwy z koła „Głuszec” w Tarnobrzegu.
- Od 1880 r. koło działa cały czas, z jedną tylko przerwą podczas II wojny światowej. Obecnie liczy 92 członków, a przewodniczy mu Jerzy Solarski - mówił Marek Zdeb, członek rzeszowskiego koła od 20 lat.
Piknik rozpoczął się koncertem Zespołu Sygnalistów „Raróg”. Potem zaprezentowali się jeszcze: Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ „Kapela Zamku Rydzyńskiego”, Kapela Dęta „Echo Kniei” oraz chóry „Knieja” i „Echo”.
Były pokazy sokolnicze i prezentacje psów myśliwskich różnych ras.
Piknikowi towarzyszyła m.in. wystawa edukacyjno-przyrodnicza o łowiectwie, pokaz łucznictwa i degustacja potraw z dziczyzny. Myśliwi przygotowali aż tysiąc porcji.