Nowy numer 43/2019 Archiwum

Słoneczny świat przedszkolaka

Nowy oddział przedszkolny w powstaje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sokolnikach.

Rozpoczęły się już prace adaptacyjno-modernizacyjne, których celem jest dostosowanie sali lekcyjnej i części korytarza szkolnego do potrzeb oddziału przedszkolnego.

Jest to możliwe, ponieważ gmina Gorzyce rozpoczęła realizację kolejnego projektu współfinansowanego z unijnych funduszy. Tym razem gorzycki samorząd uzyskał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

- „Słoneczny świat przedszkolaka”, bo tak nazywa się projekt, będzie realizowany do 31 sierpnia 2018 r. W jego ramach planowane jest utworzenie nowego oddziału przedszkolnego w szkole i przyjęcie do niego dodatkowych 20 dzieci w wieku od 3 do 5 lat zamieszkałych w gminie Gorzyce, w szczególności w Sokolnikach - wyjaśnia Monika Zając, rzecznik prasowy UG w Gorzycach.

Po adaptacji sal lekcyjnych i części holu szkoły do potrzeb nowego oddziału, gmina zakupi wyposażenie dla przedszkola, w tym meble, dywany, stoły, krzesełka, sprzęt RTV oraz zabawki i pomoce dydaktyczne. Wystarczy też pieniędzy na wynagrodzenia dla dwóch nauczycieli.

Nowy oddział rozpocznie pracę 1 września 2018r.

Projekt kosztował ponad 299 tys. złotych, dofinansowanie wyniosło prawie 270 tysięcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama