Nowy numer 43/2019 Archiwum

W światowej czołówce

Uczniowie Technikum Elektronicznego RCEZ w Nisku zaprezentowali swój wynalazek na Międzynarodowej Europejskiej Wystawie Wynalazków w Gdyni.

Praca Mateusza Chmiela i Mikołaja Kuziory pt. „Badanie i wykonanie katedralnego wzmacniacza pracującego w trudnych warunkach akustycznych” znalazła się wśród pięciu najlepszych.

To także olbrzymi sukces nauczyciela przedmiotów zawodowych Mariana Chrapko oraz Wacława Piędla, dyrektora Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Oprócz Polaków swoje wynalazki w hali "Arena" w Gdyni pokazali także przedstawiciele aż 27 państw, w tym m.in.: Kolumbii , Egiptu, Iranu, Hiszpanii, Szwajcarii, Niemiec, Turcji, Tunezji, Korei Południowej, Węgier, Algierii, Rosji, Francji, Belgii i Holandii.

Każdy kraj musiał zaprezentować swoją pracę w języku angielskim przed ekspertami z najlepszych uczelni świata. Pokazom towarzyszy wykłady.

Wszyscy uczestnicy wystawy otrzymali certyfikaty MILSET Expo-Sciences Europe 2018. Patronat honorowy zaś sprawowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz marszałek województwa pomorskiego.

Wystawa   Wystawa
Zaprezentowało się na niej aż 27 krajów
RCEZ w Nisku

- Jesteśmy dumni, że uczniowie RCEZ w Nisku, szkoły ponadgimnazjalnej prowadzonej przez powiat niżański, zaliczają się do najlepszych w świecie, a ich projekt wykonany pod kierunkiem Mariana Chrapko spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających - powiedział starosta niżański Robert Bednarz.

- Mam nadzieję, że nie mniejszy sukces osiągną nasi uczniowie również na zbliżającej się Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018, która odbędzie się w październiku tego roku na Politechnice Warszawskiej - dodał dyrektor RCEZ Wacław Piędel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama