Nowy numer 42/2019 Archiwum

Komora gigant

Huta Stalowa Wola robotyzuje produkcję, rozwija park maszynowy i zakończyła budowę nowej produkcyjnej hali.

- Wszystko po to, żeby uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez podniesienie jakości produktów i umocnić pozycję na rynku krajowym i międzynarodowym - wyjaśnia Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

Nowa hala produkcyjna ma 3,5 tys. m kw. powierzchni. Gotowe jest już także laboratorium badań RTG z największą w Polsce komorą do prześwietleń wielkogabarytowych konstrukcji spawanych.

- Komora ta pozwala na wykonanie prześwietleń radiograficznych wyrobów o wymiarach 4m x 10m x 2,5 m i wadze do 15 ton oraz materiałów konstrukcyjnych, w tym stalowych materiałów i połączeń spawanych o przekrojach poprzecznych nawet do 100 mm. Komora jest unikatowym i największym obiektem tego typu w Polsce oraz jednym z największych w Europie - dodaje rzecznik.

- Tylko tak znaczące zmiany w zapleczu technologicznym, fachowa wiedza pracowników, doświadczenie i najnowsze rozwiązania mogą skutecznie budować przewagę konkurencyjną nad krajowymi i zagranicznymi producentami podobnych wyrobów. Daje to przewagę nie tylko nam, jako spółce HSW, ale i całej Grupie Kapitałowej PGZ - uzupełnia Bernard Cichocki, prezes zarządu HSW S.A.

HSW zamknęła pierwsze półrocze 2018 r. z wynikiem lepszym o kilka milionów złotych niż zakładał to plan, i dużo lepszym niż w I półroczu 2017 r.

- Skuteczniejszy nadzór nad realizowanymi wydatkami przekłada się na poprawę efektywności kosztowej i obniżenie ceny oferowanych wyrobów, na czym skorzystają również nasi klienci - podkreśla Jacek Kosiński, członek zarządu ds. finansowych HSW S.A.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL