Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zdrowe nieużytki

Miód z nawłoci Wacława Piędla z Bielińca nominowany do nagrody Perła 2018.

Nominacja miała miejsce 22 lipca podczas XVIII Wojewódzkiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” - Smaki Regionów 2018”, który odbył się w Wierzawicach koło Leżajska.

Podczas konkursu jego kapituła oceniała różne regionalne produkty, w tym i miody. Izabela Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego oraz jej wiceprzewodniczący Jan Zwoliński docenili szczególne właściwości i smak miodu znad Sanu i Tanwi pana Wacława i nominowali go do nagrody Perła 2018. Nagroda zostanie wręczona w Poznaniu w październiku.

- Miód nawłociowy stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu chorób układu moczowego, oddechowego oraz stawów. Mimo że nawłoć rośnie na nieużytkach, korzystają z niej pszczoły, a te przecież służą rolnikom - wyjaśnił pszczelarz z Bielińca w gminie Ulanów.

Perła 2018   Perła 2018
Jego pasieka liczy 30 uli
Wacław Piędel

Docenione także zostało Koło Gospodyń Wiejskich z Bielińca, które otrzymało wyróżnienie za nalewkę z piołunu.

- Ponieważ piołun zawiera między innymi flawonoidy, sole mineralne, garbniki i olejki eteryczne, działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i przeciwskurczowo - dodał pan Wacław.

Wacław Piędel jest prezesem Regionalnego Koła Pszczelarskiego „Barć” i właścicielem 30 uli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL