Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmagania z białą piłeczką

Mistrzowie paraolimpijscy, świata i Europy zjechali do Tarnobrzega.

W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. kard. Stefana Wyszyńskiego odbywa się XII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach Tarnobrzeg 2018. Tegoroczne rozgrywki zostały poszerzone o rywalizację drużynową, która rozpoczęła tym razem trzy-, a nie dwudniowe zmagania z białą piłeczką w roli głównej.

- Do turnieju drużynowego zgłosiło się 20 ekip, natomiast w jutrzejszej fazie indywidualnej wystąpi 40 zawodników, reprezentujących 7 krajów: Białoruś, Czechy, Rosję, Serbię, Słowację, Ukrainę oraz Polskę. Miało być o 6 więcej, ale różne względy, wypadki losowe niektórym uniemożliwiły przyjazd. Jak co roku, wśród sportowców, którzy przyjechali do Tarnobrzega, jest wielu utytułowanych zawodników - mistrzów Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu i Rio de Janeiro, medalistów mistrzostw świata i Europy - informuje Rajmund Zięba, prezes Zarządu Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg, głównego organizatora turnieju. - Są chociażby występujący w barwach naszego klubu Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka oraz inni najlepsi w kraju tenisiści - Rafał Lis z Gdańska, Mariusz Czerwiński ze Startu Radom, Rafał Czuper z Białegostoku, Tomasz Jakimczuk z Zielonej Góry.

Zmagania z białą piłeczką   Wśród uczestników jest mistrz Maciej Nalepka (tyłem) Marta Woynarowska /Foto Gość

Należy dodać, że tarnobrzescy tenisiści wraz z 8 innymi startującymi w Turnieju Słowian wezmą udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym - PTT World Championships 2018, które będą rozegrane w październiku w Celje w Słowenii.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów będzie czuwać dwóch sędziów głównych - Marek Biernat i Janusz Malarz, którym pomagać będą, sędziując przy stołach: Krzysztof Kowalski, Wiesław Byczek, Jacek Lachor, Sławomir Skrzęta, Dawid Sowa, Paweł Włodyka, Jerzy Zajdel oraz Piotr Mikiera.

Wśród licznego grona wolontariuszy znaleźli się także podopieczni z Domu Dziecka w Skopaniu. - Pomagają zawodnikom przy stołach, podając m.in. piłeczki. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Bardzo brakowało takiej pomocy, potrzebnej zwłaszcza zawodnikom najmniej sprawnym. Pomyślałem, że może warto poprosić o wsparcie Dom Dziecka w Skopaniu. Zarówno dyrektor placówki Damian Szwagierczak, jak i dzieci oraz młodzież bardzo chętnie przystali na tę propozycję i dzięki temu przez 3 dni będą pomagać grającym - podkreśla prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Nagrodami dla zawodników, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w turnieju drużynowym i w sześciu kategoriach turnieju indywidualnego, będzie sprzęt do tenisa stołowego.

Głównym organizatorem turnieju jest Integracyjny Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg, a jego partnerami są: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, województwo podkarpackie „Podkarpackie - przestrzeń otwarta na sport”, Ministerstwo Sportu i Turystyki/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urząd Miasta Tarnobrzega, powiat niżański oraz Polski Związek Tenisa Stołowego. Patronat honorowy objęli p.o. prezydenta Tarnobrzega oraz Polski Związek Tenisa Stołowego. - Chciałbym także podziękować wielu, wielu sponsorom, dzięki ich dodatkowemu wsparciu mogliśmy turniej zorganizować - dodaje R. Zięba.

Zmagania zawodników można śledzić na żywo dzięki transmisji internetowej prowadzonej przez PodkrapacieLive.TV.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL