Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wysoka woda. Nie ma zagrożenia

W wyniku kilkudniowych opadów deszczu podniósł się stan rzek w naszym regionie. Jednak - jak informują służby - nie ma zagrożenia powodziowego.

Od wczoraj poziom w Wiśle w Sandomierzu podniósł się dość znacznie. To efekt długotrwałych opadów deszczu oraz wody, która spływa z południowej części Polski, gdzie opady były bardzo intensywne. Kulminacyjna fala na wysokości Sandomierza będzie przechodzić w niedzielę rano.

Obecny stan wody wynosi ponad 370 cm, do alarmowego brakuje więc około 300 cm.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach, w związku z przemieszczaniem się fali wezbraniowej na odcinku Wisły na terenie województwa, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody w strefie stanów wysokich, z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w okolicach Sandomierza oraz Zawichostu.

- Poziom wody w Wiśle na wysokości Sandomierza powoli wzrasta, przewidywana fala kulminacyjna sięgnie stanu około 510 cm, więc będzie o 100 cm niższa niż stan alarmowy. Wraz ze służbami Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta monitorujemy sytuację i zmieniający się poziom wody - poinformował Marek Chruściel, kierownik obiektów MOSiR na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu.

Wysoka woda. Nie ma zagrożenia   Woda się podnosi ks. Tomasz Lis /Foto Gość - Mimo wysokiego stanu wód nie ma zagrożenia powodziowego w powiecie sandomierskim. Jako strażacy dostaliśmy wytyczne, aby sprawdzić wodny sprzęt ratunkowy, jednak są to rutynowe działania mające przygotowywać do ewentualnych działań ratowniczych - poinformował kpt. Andrzej Włodarczyk, oficer prasowy sandomierskich strażaków.

Z wysokiej wody nieszczególnie zadowoleni są sandomierscy właściciele statków wycieczkowych. Wezbrana woda uniemożliwia korzystanie z atrakcji, jaką jest rejs statkiem po Wiśle. Za to na starym porcie w Sandomierzu nie brakuje wędkarzy, którzy podkreślają, że przy takiej dużej wodzie ryba chowa się w spokojniejsze miejsca i dużo żeruje, stąd i brania są częstsze niż zwykle.

Wysoka woda. Nie ma zagrożenia   Statki pasażerskie zacumowały w starym porcie ks. Tomasz Lis /Foto Gość Stan wód na Kamiennej i na Sanie też nie wykazuje dużych poziomów wzrostowych i utrzymuje się na poziomie wody średniej.

Prognozy pogodowe są jednak optymistyczne. Deszcze zanikają, a od jutra ma przyjść wyczekiwane słońce i bezchmurne niebo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL