Nowy numer 43/2019 Archiwum

Come back

Kamil Kalinka po chwilowej nieobecności w urzędzie miasta wraca, tym razem na stanowisko zastępcy prezydenta.

Taką decyzję podjęła wykonująca zadania i kompetencje prezydenta miasta Tarnobrzega wiceprezydent Anna Pekár, o czym poinformowała na dzisiejszej konferencji prasowej.

Kamil Kalinka od 8 marca do 18 lipca był p.o. prezydenta Tarnobrzega w związku z osadzeniem w areszcie tymczasowym prezydenta Grzegorza Kiełba, któremu został postawiony zarzut przyjęcia korzyści majątkowej.

We wtorek 18 lipca K. Kalinka opuścił stanowisko, co było konsekwencją decyzji Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu, który uchylił areszt tymczasowy dla G. Kiełba. Funkcja komisarza K. Kalince została powierzona na czas pobytu prezydenta w areszcie. W zaistniałej sytuacji władzę w mieście przejęła zastępca prezydenta A. Pekár, powołana na to stanowisko ostatniego kwietnia br.

- To, że funkcja zastępcy prezydenta była obsadzona, uchroniło nasze miasto przed sytuacją, jaka miała miejsce na przełomie lutego i marca, kiedy premier - na wniosek wojewody - za pośrednictwem odpowiedniego ministra musiał rozpocząć procedurę powołania osoby pełniącej obowiązki prezydenta Tarnobrzega - mówiła A. Pekár. - Przez kilkanaście dni panowało w mieście bezkrólewie. Cieszę się, że uniknęliśmy powtórki, ponieważ Tarnobrzegowi niepotrzebny jest negatywny PR i zaistnienie w mediach ogólnopolskich.

Swoją decyzję uzasadniała potrzebą realizacji nowych planów, kontynuacji inwestycji, rozmów z nimi związanych, które podjął K. Kalinka. - Abyśmy mogli skorzystać z tej szansy, podjęłam decyzję o powołaniu na stanowisko zastępcy prezydenta K. Kalinki. Tylko on otworzy te drzwi, odbędzie te rozmowy i uściśnie te ręce, które pozwolą nam zdobyć pieniądze potrzebne na rozwój miasta - mówiła A. Pekár.

Nowemu zastępcy będą podlegały Wydział Promocji, Sportu i Kultury, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydział Techniczno-Inwestycyjny i Drogownictwa, Wydział Środowiska i Rolnictwa, Wydział Geodezji i Gospodarki Gruntami, Wydział Urbanistyki, Wydział Rozwoju Miasta i Programów Pomocowych, Centrum Informacji Turystycznej, Centrum Obsługi Inwestora oraz audyt wewnętrzny.

K. Kalinka 28 lutego, po tym, jak złożył mandat, przestał być radnym miejskim. Obejmując zaś funkcję pełniącego obowiązki prezydenta Tarnobrzega, odszedł ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego za porozumieniem stron.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama