Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pychówką po królowej

„Wisła też płynie lokalnie” to partnerska inicjatywa na rzecz dzieci i młodzieży, która narodziła się w gminie Zaleszany.

- W ramach projektu 40 osób, w tym 20 młodych mieszkańców gminy Zaleszany, płynie 10 łodziami, w tym tradycyjnymi wiślanymi, tzw. pychówkami, Wisłą od Krakowa do Sandomierza - wyjaśnia Sebastian Nabrzeski z Urzędu Gminy w Zaleszanach.

Projekt realizuje szkółka wędkarska, która działa przy Kole Wędkarskim nr 19 w Zaleszanach w ramach programu Działaj Lokalnie. Finansowo wspiera go Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz gmina Zaleszany.

W realizację projektu włączyły również jednostki OSP z Zaleszan, Kotowej Woli i Rzeczycy Długiej (dbają o bezpieczeństwo spływu), gmina Radomyśl nad Sanem, Polski Związek Wędkarski i Polski Związek Łowiecki (prowadzą warsztaty na temat naturalnych zasobów doliny Wisły).

Wiślany spływ   Wiślany spływ
Wieczorny postój przy brzegu
Sebastian Nabrzeski

- Wisła jest bowiem nie tylko powietrznym korytarzem dla wodnego ptactwa, ale też migracyjnym dla wszelkiej zwierzyny: zarówno tej drobnej jak i grubej, która w nadrzecznych krzakach ma idealne warunki do bytowania - dodaje pan Sebastian.

Podczas spływu młodzi jego uczestnicy biorą także udział w konkursie sprawdzającym ich wiedzę o Wiśle oraz - fotograficznym - pokazującym sam spływ. Po drodze zwiedzą Basonię, gdzie wyrabiane są tradycyjne łodzie wiślane zwane pychówkami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL