Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z ojcem Pio do nieba

To tytuł trzeciego z koncertów, który odbył się w rozwadowskim klasztorze braci mniejszych kapucynów.

W ramach XXVIII Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola - Rozwadów 2018 uczczono w ten sposób 100. rocznicę stygmatów oraz 50. rocznicę śmierci tego świętego. Tym razem przed stalowowolską publicznością zaprezentował się Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury pod dyrekcją Jerzego Augustyńskiego.

- Dzisiejszy koncert składa się z dwóch części. Pierwsza jest dedykowana właśnie o. Pio i całkowicie wypełni ją muzyka sakralna. W drugiej zaś zaprezentujemy utwory, które wykonamy podczas najbliższego tournée w Kolumbii - wyjaśnił Jerzy Augustyński.

Utwory muzyczne przeplatane były opowieściami o życiu świętego.

- W roku jubileuszu grupy modlitwy o. Pio podejmują dodatkowe modlitwy, czuwania i uczynki miłosierdzia. Grupa Modlitwy Ojca Pio z parafii Zwiastowania Pańskiego w Stalowej Woli (klasztor kapucynów) prowadzi na przykład, w każdy piątek miesiąca, całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw i rodzin z naszego miasta. Z inicjatywy naszej grupy w parafii trwa też peregrynacja relikwii św. o. Pio - powiedział Marek Spasiuk, diecezjalny animator Grup Modlitwy Ojca Pio.

Tegoroczny festiwal nawiązuje także do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, a także 80. rocznicy powstania Stalowej Woli.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 29 lipca br.)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL