Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pierwszy oficjalny kandydat

- Tarnobrzeg może być jeszcze lepszym miejscem do życia - uważa Dariusz Bożek.

Dariusz Bożek ogłosił dzisiaj swój start na prezydenta Tarnobrzega w jesiennych wyborach samorządowych. Obecny przewodniczący rady miasta o swojej decyzji poinformował na konferencji prasowej zwołanej w miejscu-symbolu - przy pomniku Bartosza Głowackiego. Kandydatowi towarzyszyli jego sympatycy z inicjatywy „Razem dla Tarnobrzega”, którzy będą go wspierać w wyborach. Są to osoby reprezentujące różne środowiska społeczne Tarnobrzega.

- Moja decyzja o starcie w wyborach podyktowana jest troską o to miasto. Myślę, że Tarnobrzeg jest ważnym miejscem dla każdego z nas. Mnie jest bardzo bliski - mówił Dariusz Bożek. - Tutaj się urodziłem, tutaj się uczyłem, po studiach wróciłem. Tu, w Tarnobrzegu, założyłem rodzinę i tu urodziły się moje córki. Myślę, że tutaj doczekam wieku senioralnego. Marzy mi się Tarnobrzeg nowoczesny, otwarty, sprawiedliwy i przyjazny. Moim marzeniem jest, by w naszym mieście wszystkim żyło się łatwiej, bez względu na wiek, płeć czy poglądy. Znam to miasto od podszewki, jego dobre i mocne strony, ale także problemy. I z tymi ostatnimi chcę się zmierzyć.

Dariusz Bożek zwrócił uwagę, że Tarnobrzeg wymaga wsparcia i zaangażowania jego mieszkańców, jeśli chcą poprawy sytuacji i kondycji miasta. Temu m.in. ma służyć powołana przez niego z grupą osób podzielających jego poglądy inicjatywa „Razem dla Tarnobrzega”.

- Jest to efekt trzech miesięcy rozmów z mieszkańcami naszego miasta, spotkań, przemyśleń, po których mogę powiedzieć: to był dobry czas! - stwierdził przewodniczący rady miasta. - Były to skierowane do tarnobrzeżan oferty współpracy i pracy dla Tarnobrzega. Dzisiaj mogę zdradzić nieco konkretów, wśród których jest m.in. powołanie zespołu koordynacyjnego przedsiębiorców tarnobrzeskich przy prezydencie miasta, powrót do instytucji pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych, utworzenie centrum senioralnego, klas patronackich w szkołach, skoordynowanych z przemysłem działającym w okolicach Tarnobrzega.

Wśród innych pomysłów Dariusz Bożek wymienił także inicjatywy proekologiczne, poprawę opieki nad „naszymi mniejszymi braćmi”. - To wszystko są pomysły ludzi i od ludzi wychodzące - podkreślił kandydat na prezydenta miasta.

Poinformował, że swój program wyborczy ogłosi zaraz po ogłoszeniu terminu wyborów, tak, jak stanowi o tym prawo. - Mam świadomość, że aby nasze wspólne pomysły zrealizować, potrzebujemy wsparcia i pracy wielu ludzi, o co bardzo proszę. Proszę również o poparcie w nadchodzących wyborach - zaapelował na koniec konferencji Dariusz Bożek, który jako pierwszy ogłosił chęć ubiegania się o fotel prezydenta Tarnobrzega.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL