Nowy numer 41/2019 Archiwum

Oskarżony o przyjęcie łapówki

Do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezydentowi miasta.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował wczoraj, tj. w poniedziałek 9 lipca, do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K.

Prokurator oskarżył go o popełnienie przestępstwa z art. 228 par. 1 kodeksu karnego, polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Prezydent miał przyjąć 20 tys. zł od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy, którym, jak się domniemywa, jest miejscowy radny. Łapówka ma związek z procedowaniem planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Mokrzyszów oraz Centrum.

Prezydentowi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL