Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nie ma jak polskie morze

Dziesiąty raz Akcja Katolicka zorganizowała kolonie dla dzieci.

Po modlitwie z prośbą o bezpieczną podróż spod kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu wyjechały dwa autokary z ponad 70 uczestnikami kolonii organizowanymi przez parafialny oddział Akcji Katolickiej. – Przed nami ponad 600-kilometrowa trasa.

Kolejny raz udajemy się bowiem do ośrodka „Hutnik” w Jastrzębiej Górze, która bardzo przypadła nam do gustu – mówiła Bożena Kapuściak, prezes AK przy parafii na osiedlu Dzików. – Przez wiele lat jeździliśmy do Trzęsacza, a w ubiegłym roku stwierdziliśmy, że czas na zmianę i zdecydowaliśmy się na Jastrzębią Górę, z której mamy świetną bazę wypadową na wycieczki do Helu, Władysławowa, Gdyni, Sopotu czy Gdańska. W ubiegłym roku wybraliśmy się do Gdyni, gdzie zwiedziliśmy tamtejsze słynne oceanarium. W tym roku oprócz planowanych wycieczek do Gdańska i Władysławowa dzieci mogą liczyć na szereg atrakcji: konkursy, plażowanie, kąpiele morskie, zajęcia sportowe, gry i zabawy. – Przez cały czas pobytu nad Bałtykiem będziemy realizować, podobnie jak w ubiegłym roku, program edukacyjno-formacyjny „Kubuś i przyjaciele” – opowiadała Bożena Kapuściak. – Nie możemy przecież zapomnieć, że są to kolonie Akcji Katolickiej, zatem musi znaleźć się miejsce dla Pana Boga i wartości chrześcijańskich. Będziemy zatem uczyć miłości do Boga i bliźniego, pokazując dzieciom, jak być dobrym człowiekiem w dzisiejszych niełatwych czasach. Mam nadzieję, że wyjaśnimy im, co kryje się pod określeniem „przyjaciel” i jak należy postępować, by zasłużyć sobie na to miano. Z uwagi na ogromne zainteresowanie i wielu chętnych na kolonijny wyjazd przygotowany przez Akcję, w tym roku będzie na nim wypoczywać 70 dzieci. – W ubiegłym roku było 50 uczestników, nie licząc kadry opiekunów, którzy, muszę to podkreślić, jadą jako wolontariusze, nie otrzymują bowiem za czas poświęcony opiece nad kolonistami żadnej gratyfikacji pieniężnej. Na kolonie przyjmowane są dzieci nie tylko z parafii na Dzikowie, ale z całego Tarnobrzega, okolicznych miejscowości, a nawet Krakowa. – Dzisiaj syn specjalnie przyjechał z Krakowa i przywiózł Martynkę, która kolejny już rok jedzie na wypoczynek organizowany przez Akcję Katolicką – mówiła pani Maria, która przyniosła dla wszystkich wyjeżdżających olbrzymią reklamówkę słodyczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL