Nowy numer 41/2019 Archiwum

Uczta dla ucha, serca i ducha

Litewska orkiestra oraz wybitni muzycy i soliści zaprezentowali się w maryjnym sanktuarium w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Po raz kolejny miłośnicy muzyki klasycznej i sakralnej mogli wysłuchać niezwykłych koncertów zorganizowanych w kościele parafialnym w Glinianach i Ożarowie. Muzyczną ucztę zorganizowano w ramach odbywającego się Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

– W Glinianach mogliśmy wysłuchać znakomitego wykonania Adama Zdunikowskiego, który zaśpiewał takie pieśni sakralne, jak „Panis Angelicus” czy „Ave Maria” w opracowaniu Franza Schuberta i Charlesa Gounoda. Wystąpił także Świętokrzyski Kwintet Blaszany, prezentując muzykę od baroku do współczesności. Cieszę się, że podczas tego koncertu zaprezentowało się dwoje młodych artystów: Jacek Ciołczyk i Jarosław Wanecki, prezentując muzykę kompozytorów francuskich – wymienia Artur Jaroń, dyrektor festiwalu. Jednak niezwykłym wydarzeniem był koncert w maryjnym sanktuarium w Ożarowie, gdzie wystąpiła Litewska Orkiestra Kameralna oraz światowej klasy artyści. Przybyłych gości i muzyków w sanktuarium powitał ks. Jan Zientarski, proboszcz parafii. – Myślę, że ożarowski koncert wpisał się w pamięć słuchaczy, którzy uczestniczyli w prawdziwej uczcie muzycznej. Przed publicznością wystąpiły koreańska skrzypaczka Bomsori Kim i Katarzyna Sroka, dając koncert klawesynowy utworów Jana Sebastiana Bacha. Artystkom towarzyszyła Litewska Orkiestra Kameralna – dodał Artur Jaroń. Ważnym wydarzeniem ożarowskiego koncertu było włączenie muzyki organowej. – Cieszę się, że na festiwalu zabrzmiały po raz pierwszy ożarowskie organy. Pan Mariusz Ryś wyczarował z tego instrumentu cudowne brzmienia i jak zawsze wspaniale zaśpiewała nam Małgorzata Lasota utwory takie jak: „O salutaris Hostia” czy „Duszo Chrystusowa” – mówi dyrektor festiwalu. – Po raz kolejny przepiękny koncert poruszył nasze serca i dusze. Chciałoby się takiej muzyki słuchać godzinami. Dziękujemy organizatorom oraz naszemu księdzu proboszczowi za umożliwienie nam przeżycia takiej duchowej uczty – podkreślała pani Teresa po koncercie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL