Nowy numer 41/2019 Archiwum

Garść medali

Kolejny duży sukces odniósł zasłużony pływak z Ostrowca Świętokrzyskiego. Józef Różalski to jeden z czołowych pływaków w kategorii Masters nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Swoją klasę i wysoką formę potwierdził w Letnich Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w kategorii Masters Poznań 2018, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. W zawodach, które odbyły się na 50-metrowym basenie Termy Maltańskie, wystartowało ponad 430 zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych. Udział wzięli sportowcy z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, Czech, Węgier, Rosji i Australii. Ostrowiecki masters Józef Różalski wystartował we wszystkich czterech blokach startowych w ośmiu najtrudniejszych i najcięższych konkurencjach.

- Wiele osób uważało, że osiem konkurencji, w których zaplanowałem wystartować to za duże obciążenie. Wyniki pokazały, co innego. Cieszę się bardzo i uważam to za bardzo duży sukces, gdyż w grupie wiekowej 70-74 lata jestem najstarszym zawodnikiem. Wyniki uzyskane w Poznaniu są lepsze od tych, które osiągnąłem w 2016 roku na Mistrzostwach Polski. Mimo mojego wieku ciężka praca daje progres w uzyskiwanych wynikach - podkreślał Józef Różalski.

Ostrowiecki utytułowany mistrz pływacki siedem złotych i jeden srebrny medal. Osiągnięte rezultaty: 50 metrów stylem dowolnym 33,21 (złoto), 200 metrów stylem zmiennym 3:37,78 (złoto), 100 metrów stylem dowolnym 1:18,82 (złoto), 200 metrów stylem motylkowym 4:16,38 (złoto), 50 metrów stylem motylkowym 37,13 (złoto), 400 metrów stylem zmiennym 8:19,88 (złoto), 100 metrów stylem motylkowym 1:40,79 (złoto) i 400 metrów stylem dowolnym 7:11,27 (srebro).

Jak podkreśla ostrowiecki masters, medale zdobyte w tym roku dedykował dla klubu KSZO, w którym się wychował i tam odbywał pierwsze pływackie starty. Klub zbliża się do jubileuszu 90-lecia. - Szkoda tylko, że nie mogę reprezentować KSZO, chociaż nigdy z tego klubu się nie wypisałem -opowiada Józef Różalski. - W tym roku mam zamiar powalczyć o tytuł mistrza Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych – dodaje pływak.

Najważniejszą i docelową imprezą, w której wystartuje Józef Różalski, będą Mistrzostwa Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Australii. Jest to druga dyscyplina, którą pasjonuje się ostrowiecki pływak. W 2016 roku w Holandii zdobył w niej trzy medale srebrne i jeden złoty oraz jest aktualnym rekordzistą świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL