Nowy numer 41/2019 Archiwum

Oazy już ruszyły

Ponad 400 osób z całej diecezji będzie wypoczywać i formować się podczas wakacyjnych turnusów oazowych, które w większości zorganizowane są w ciekawych miejscach w Bieszczadach.

- Zaraz po zakończeniu roku szkolnego dwie grupy Oazy Dzieci Bożych rozpoczęło swoje rekolekcje wakacyjne w Mędrowie i Niemienicach. Mieliśmy dużo chętnych, dlatego zaplanowany jest drugi turnus w Niemienicach. Łącznie na Oazę Dzieci Bożych, która obejmuje uczniów szkoły podstawowej, wyjedzie ponad 120 osób. Nad ich wypoczynkiem i formacją czuwa kadra animatorów i moderatorów - poinformował ks. Krzysztof Kwiatkowski, moderator diecezjalny.

Miejsca, w których zorganizowano turnusy oazy młodzieżowej w większości umiejscowione są w Bieszczadach. W tym roku w sześciu ośrodkach będzie wypoczywała młodzież przechodząca formację na Oazie Nowej Drogi i Nowego Życia.

- Jesteśmy mile zaskoczeni dużą grupą młodych, którzy wybrali taką formę spędzenia czasu na wypoczynku, modlitwie i formacji. Cieszy fakt, że osoby które już raz uczestniczyły w wakacyjnej oazie, wybierają ją na nowo, co potwierdza, że taki sposób wypoczynku im odpowiada. Kilka dni temu rozpoczęły się turnusy Oazy Nowej Drogi w ośrodkach w Wisłoku, Łodynie, Ustjanowej i Mchowie. Starsza młodzież wypoczywa w ośrodkach w Olchowej i Skorodnem. Zaplanowany jest także drugi turnus oazowy w Olchowej - dodał ks. Krzysztof Kwiatkowski.

Wraz z młodymi wyjechała duża grupa animatorów, wychowawców i moderatorów, pośród których są studenci, klerycy, siostry zakonne oraz kapłani. Łącznie kadrę oazową stanowi ponad 100 osób.

- W porównaniu z rokiem ubiegłym więcej osób skorzysta z wypoczynku oazowego. Myślę, że jest to efekt całorocznej pracy na parafiach oraz spotkań prowadzonych w ośrodku „Quo Vadis” w Sandomierzu w ramach weekendowej oazy modlitwy. Podczas tych dni młodzi nie tylko utrwalają swoje przyjaźnie, ale także poznają, czym jest ruch oazowy i jak wiele mogą z niego skorzystać. Pośród uczestników wakacyjnych turnusów są także osoby, które jadą po raz pierwszy, a zostały zachęcone przez swoich rówieśników - wyjaśnił ksiądz moderator.

Wypoczynek wakacyjny podsumuje Dzień Wspólnoty, który przewidziany jest na ostatni weekend wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL