Nowy numer 42/2019 Archiwum

W Tarnobrzegu nie przyjmują pacjentów

Wojewódzki Szpital w Tarnobrzegu wstrzymał przyjmowanie pacjentów do odwołania.

Powodem jest niestawienie się do pracy personelu pielęgniarskiego, który przedkłada zwolnienia lekarskie. Do pracy przyszły przełożone i nieliczne pielęgniarki. Dyrekcja zwróciła się z prośbą o podjęcie dyżurów przez osoby przebywające obecnie na urlopach.

Zaistniała sytuacja ma związek z protestem pielęgniarek i położnych domagających się podwyżek pensji, które od 24 czerwca weszły w spór zbiorowy z dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje tylko pacjentów w stanach bezpośredniego zagrożenia życia. Dyrekcja lecznicy prosi pacjentów o korzystanie z pomocy ościennych placówek szpitalnych.

W miniony piątek dyrektor Wiktor Stasiak spotkał się z pielęgniarkami i położnymi, jednak rozmowy nie przyniosły rozwiązania. Protestujące domagały się 1500 zł brutto do podstawowej pensji. Dyrektor nie zgodził się na taką kwotę, lecznicy bowiem nie stać na podwyżki o takiej skali. Kolejne rozmowy planowane są w najbliższą środę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL