Nowy numer 31/2020 Archiwum

Spotkanie najwyższej rangi

Nikt nie spodziewał się, że będzie mógł porozmawiać z samym prezydentem.

„Dzieciaki Warszawiaki” to hasło pod którym Enea Połaniec zorganizowała wycieczkę dla podopiecznych z domów dziecka w Pacanowie (Świętokrzyskie) i Skopaniu (Podkarpackie) do Warszawy. Wolontariusze Enei Połaniec zajęli się opieką nad dziećmi podczas zwiedzania Stadionu Narodowego, budynku Sejmu i Pałacu Prezydenckiego, gdzie grupa miała zaplanowane spotkanie z pierwszą damą. Niespodziewanie udział w nim wziął także prezydent RP Andrzej Duda.

Spotkanie najwyższej rangi   Kolejka po autograf Pierwszej Damy Kancelaria Prezydenta RP W ramach akcji wolontariusze Enei Połaniec zorganizowali przy wsparciu firmy wyjazd do Warszawy dla 40 dzieci z dwóch domów dziecka. - Wolontariat ma łączyć, dlatego wpadliśmy na pomysł wspólnej wycieczki dzieci z dwóch placówek po obu stronach Wisły - podkreślają wolontariusze z Połańca. Na spotkanie z Pierwszą Damą, wizytę w Sejmie i na Stadionie Narodowym pojechały więc dzieci z Domu Ojca Gwidona w Pacanowie oraz Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Spotkanie najwyższej rangi   Na Stadionie Narodowym Archiwum Enea Połaniec - Domy Dziecka w Pacanowie i Skopaniu pękają w szwach a chętnych na pomoc coraz mniej. Dlatego, w celu pojawienia się uśmiechu na ustach dzieciaków, jako wolontariusze Enei Połaniec postanowiliśmy stworzyć akcję „Dzieciaki Warszawiaki” - mówi Marcin Kaczmarczyk z Enei Połaniec, pomysłodawca akcji. Dzięki przychylności Kancelarii Prezydenta dzieci miały możliwość spotkania się z pierwszą damą. W trakcie wizyty do pierwszej damy dołączył prezydent RP Andrzej Duda.

Po emocjonującej wizycie w Pałacu Prezydenckim dzieci ze Skopania i Pacanowa odwiedziły Sejm RP i Stadion Narodowy, który wzbudził wielkie emocje wśród dzieci, które okazały się wielkimi fanami piłki nożnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama