Książka kucharska, jakiej nie było

- Chcemy, aby tarnobrzeżanie, ale także osoby czujące związek z miastem podzieliły się swoimi przepisami - mówi Anna Żarów.

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Libri oraz Stowarzyszenie Dolina Smaku ogłaszają konkurs na przepisy kulinarne, które stworzą „Tarnobrzeską książkę kucharską”. - Jest to wspólna inicjatywa biblioteki i obu stowarzyszeń, którą chcemy uczcić 425. rocznicę lokacji naszego miasta, która przypada w tym roku - wyjaśnia Anna Żarów, dyrektor BP i prezes „Libri”. - Wiele osób, jeśli nie każdy z nas, ma w domu leciwe zeszyty z przepisami naszych mam, babć, ale także swoje współczesne, odpowiadające obecnym trendom żywieniowym. Dlatego obok starych receptur, liczymy na zupełnie nowe przepisy. Naturalnie bardzo mile widziane będą tradycyjne potrawy naszego regionu, ale nie tylko. Mamy nadzieję, że swoimi odkryciami kulinarnymi zechcą podzielić się również osoby związane kiedyś z Tarnobrzegiem, a obecnie mieszkające w innych częściach Polski lub gdzieś w świecie.

Mogą zatem pojawić się przepisy na różnorodne dania kuchni tradycyjnej, ale również wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowe, ważne, by były one przygotowywane w domach tarnobrzeżan.

Przepis powinien zawierać składniki, opis przygotowania, mile widziane będą zdjęcia, a także informacje dotyczące jego pochodzenia. Swoje propozycje można przesyłać na e-mail: ksiazka-425tbg@wp.pl, także listownie oraz dostarczyć osobiście do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu przy ul. Wyspiańskiego 2a. Termin składania przepisów upływa 30 września, a ogłoszenie wyników odbędzie się 31 października.

- W książce ma znaleźć się 425 przepisów, czyli jeden na każdy rok istnienia Tarnobrzega - dodaje Anna Żarów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu „Tarnobrzeska książka kucharska - 425 dań na rocznicę lokacji miasta Tarnobrzega” oraz regulaminu można znaleźć na stronach Biblioteki Pedagogicznej http://www.tarnobrzeg.pbw.org.pl/index.php/aktualnosci/1607-konk-przep oraz Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Libri http://libri.5v.pl/projekt-2018_2.html lub pod numerem telefonu 664 470 861.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..