Nowy numer 3/2019 Archiwum

Byli razem

Przez trzy godziny uczestnicy, pensjonariusze placówek pomocy społecznej wraz ze swymi opiekunami bawili się na rynku.

Po raz trzeci odbył Piknik Integracyjny „Bądźmy razem” organizowany wspólnie przez Urząd Miasta Tarnobrzega i Miejską Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych, a koordynowany przez jej przewodniczącą Barbarę Zych, która była pomysłodawczynią przedsięwzięcia.

Na placu Bartosza Głowackiego punkty z różnego rodzaju rękodziełem, pracami plastycznymi, a także słodkimi, domowymi wypiekami wystawiły wszystkie placówki działające i opiekujące się niepełnosprawnymi nie tylko z Tarnobrzega, ale i ościennych miejscowości, m.in. warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej, środowiskowe domy samopomocy, Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

Stoisko Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego   Stoisko Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Marta Woynarowska /Foto Gość - Celem pikniku jest wyjście na zewnątrz i pokazanie jak najszerszemu gronu odbiorców dorobku osób niepełnosprawnych, który jest naprawdę imponujący i może nas zdrowych zawstydzić. Zawstydzić swoją determinacją, cierpliwością, chęcią rozwijania swoich talentów, mimo, iż zdrowie niejednokrotnie stawia bardzo duże zapory, utrudniając czasami proste czynności. A mimo to, ludzie ci przełamują stawiane im przez organizm ograniczenia i realizują swoje pasje. Dzisiejszy dzień jest podziękowaniem dla nich za to wszystko, co nam dają, stąd dedykowane im występy artystyczne uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz zespołu Smykla Band - mówiła Barbara Zych, koordynatorka pikniku i zarazem kierownik Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Tarnobrzegu. - Jeżeli kogoś kochamy, to zapraszamy go do swego domu i dzisiejszy koncert jest takim zaproszeniem.

Obok prezentacji dorobku artystycznego podopiecznych placówek, występów na scenie, ciepłego i słodkiego poczęstunku, można było również przejechać się na Iraku i Pisarzu, koniach pracujących na co dzień w Domu Pomocy Społecznej, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP, które wykazywały się anielską cierpliwością.

Bawiących się na pikniku obok licznej grupy tarnobrzeżan odwiedzili przedstawiciele władz miasta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy