Nowy numer 3/2019 Archiwum

Złota Kasia

Katarzyna Chrapko, uczennica LO w Nisku, laureatem nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla najzdolniejszej młodzieży Podkarpacia.

W tym roku za najzdolniejszego ucznia powiatu niżańskiego uznano Katarzynę Chrapko - uczennicę klasy 2C Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Nagrodę wręczył marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Katarzyna Chrapko jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, dotyczących innowacyjności i wynalazczości. Jej pierwsza praca pt. „Badania nad zastosowaniem infradźwięków do diagnozy i bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka” wygrała konkurs „Młody Wynalazca 2014”.

W tym roku Kasia wywalczyła też złote medale na Międzynarodowych Targach Innowacji w Turcji i Malezji. Zdobyła także I miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Innowacji Technicznych 2018.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy