Nowy numer 3/2019 Archiwum

III Kongres Legionu Maryi

Odbył się w janowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Przebiegał pod hasłem "Z Matką Bożą Fatimską w III Tysiąclecie".

Kongres zorganizowało Komicjum Tarnobrzeg Legionu Maryi, a przewodniczył mu opiekun duchowy legionów Maryi w sandomierskiej diecezji ks. Rafał Cudziło.

Wzięło w nim udział kilkuset legionistów z diecezji sandomierskiej, tarnowskiej i kieleckiej. Była obecna także młodzież, która kilka razy w miesiącu pielgrzymuje z ks. Rafałem na Jasną Górę.

- Kongres rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Rafała Cudziło. Następnie jej uczestnicy przeszli na plac Maryjny, gdzie odmówili modlitwy legionowe oraz przeszli dróżki śpiewając Różaniec - powiedziała Janina Baran, jego uczestniczka.

Spacer maryjnymi dróżkami   Kongres
Spacer maryjnymi dróżkami
Andrzej Bucior

W sali domu parafialnego wygłoszono też kilka prelekcji, w tym „Orędzie Fatimskie - przestroga i nadzieja dla świata i Kościoła” (ks. Adam Kochmański, opiekun duchowy LM z Niska), „Boże Miłosierdzie w Orędziu Fatimskim” ( ks. Paweł Kata, duchowy kierownik prezydium LM z Branwi), „Z Orędziem Fatimskim w XXI wiek” ( ks. Sławomir Krzyżanowski z Chorzelowa w diecezji tarnowskiej ) i „Akita - kontynuacja Fatimy” ( ks. Grzegorz Polak, kierownik duchowy janowskiej kurii LM).

Był też czas na prelekcje   Kongres
Był też czas na prelekcje
Andrzej Bucior

- Kongres tegoroczny wpisuje się w jubileusz 200. lecia naszej diecezji - dodał ks. Rafał Cudziło.

17 czerwca w Radomyślu nad Sanem odbędzie się spotkanie integracyjne pielgrzymów, którzy ostatnio nawiedzili Fatimę, Włochy oraz inne maryjne sanktuaria.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy