Nowy numer 3/2019 Archiwum

W rytmach Andaluzji

Uczniowie "prymasówki" podgrzali swoimi hiszpańskimi popisami i tak gorącą atmosferę panującą w sali.

Hiszpańskie tańce, piosenki, pokaz fryzjerski oraz poczęstunek złożony z tradycyjnych dań regionu andaluzyjskiego towarzyszyły uroczystemu podsumowaniu projektu "Zagraniczne praktyki to lepsza przyszłość", realizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu w ramach programu Erasmus+. Był to już trzeci tego typu projekt opracowany przez szkołę. Obecnie "prymasówka" przygotowuje się do realizacji kolejnego.

- Swoją pracą, zaangażowaniem potwierdzacie hasło, że naprawdę jesteście szkołą wysokich lotów - powiedziała Bożena Kapuściak, zastępca przewodniczącego Rady Miasta, która wraz z Anną Pekar, wiceprezydent Tarnobrzega, i Dariuszem Bożkiem, przewodniczącym rady, uczestniczyli w gali zakończenia projektu.

Uczniowie, którzy w nim brali udział, przez dwa tygodnie, w czterech grupach, odbywali praktyki zawodowe w andaluzyjskiej Maladze. Swoje umiejętności szkolili uczniowie klas III o profilu: technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik obsługi turystycznej, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych. Praktyki odbywali w zakładach fryzjerskich, hotelach, restauracjach oraz firmach informatycznych.

Gorące hiszpańskie tańce   Gorące hiszpańskie tańce Marta Woynarowska /Foto Gość - Chodziło przede wszystkim o podniesienie kompetencji zawodowych, językowych i interpersonalnych. Uczniowie jeszcze przed wyjazdem poprawiali znajomość języków angielskiego i hiszpańskiego. Dzisiaj naszym absolwentom, którzy uczestniczyli w praktykach w Hiszpanii, wręczyliśmy stosowne certyfikaty - mówiła Małgorzata Tomczyk, koordynator projektu.

Jego realizacja była możliwa dzięki partnerowi - firmie Tribeka Training Lab SL, należącej do włoskiego konsorcjum ETN Education and Training Network.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy