Nowy numer 3/2019 Archiwum

Tradycje bez granic

Wojewódzka Konferencja Erasmus+ odbyła się w Przemyślu. Wzięli w niej też udział przedstawiciele RCEZ w Nisku.

- Celem konferencji było podzielenie się doświadczeniem i upowszechnianie rezultatów projektów współpracy międzynarodowej realizowanych w ramach programu Erasmus+ oraz inauguracja Regionalnego Punktu Informacyjnego (RPI) w województwie podkarpackim - powiedziała Alicja Świder z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Alicja Świder, koordynator projektu „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”, przedstawiła główne cele i rezultaty trwającego od września 2017 do lipca 2019 projektu mobilności, w którym uczestniczą szkoły zawodowe z Czech, Litwy, Rumunii, Słowacji i Polski w ramach współpracy szkół. Do tej pory uczniowie RCEZ wyjeżdżali do Detvy na Słowacji i Pilzna w Czechach.

Alicja Świder omawia projekt, który koordynuje   Erasmus+
Alicja Świder omawia projekt, który koordynuje
Alicja Świder

Bogusław Bielak, inny przedstawiciel Niska, koordynator projektu „Europejskie praktyki EUROSUKCES”, zaprezentował z kolei, realizowany w latach 2016-2018 projekt, dzięki któremu w Maladze w Hiszpanii praktyki zawodowe odbyło 32 uczniów w zawodach: technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik geodeta i technik obsługi turystycznej oraz 8 opiekunów-nauczycieli języka angielskiego i przedmiotów zawodowych.

Konferencję zorganizowało Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu oraz Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy