Nowy numer 3/2019 Archiwum

Bez samowolki

Pierwszy w Polsce konkurs z prawa budowlanego odbył się w Stalowej Woli.

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Poznaj prawo budowlane" został przeprowadzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusz Kościuszki. W ścisłym finale w szranki stanęło 9 dwuosobowych zespołów z Jarosławia, Przeworska, Mielca, Rzeszowa, Stalowej Woli (dwie szkoły), Tarnobrzega, Krosna i Niska.

- Celem konkursu, skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego, jest popularyzowanie wiedzy o prawie budowlanym, jako jednym z najważniejszych regulacji prawnych z zakresu procesu inwestycyjnego. Szkoły dziś nie zapewniają uczniom usystematyzowanej wiedzy na ten temat. Nauczyciele zaś starają się „przemycić” trochę prawa budowlanego na innych lekcjach. Chcę to zmienić - powiedział Marian Pędlowski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego ze Stalowej Woli, który też pytania układał.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach, szkolnym, w którym uczestniczyło 141 uczniów, i w wojewódzkim. Tutaj już, w ścisłym finale, zmierzyło się 18 najlepszych, którzy walczyli nie tylko o laur dla siebie, ale też dla szkoły.

Piotr Mazurek i Konrad Młynarski reprezentowali gospodarzy i drużynowo zajęli trzecie miejsce. - Test był w miarę trudny. Trzeba było wykazać się sporą wiedzą, by osiągnąć dobry wynik. Indywidualnie zdobyłem 21 punktów na 35 możliwych - mówił Konrad.

Ostateczne wyniki konkursu podała komisja, która pracowała pod przewodnictwem Małgorzaty Kulig. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Edyta Strzelczyk, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu. Szkoła ta okazała się również najlepsza w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając Zespół Szkół nr 1 w Rzeszowie i gospodarzy.

Konkurs, nad którym patronat honorowy sprawował minister inwestycji i rozwoju, zorganizował powiat stalowowolski wraz Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy