Nowy numer 31/2020 Archiwum

Urodzinowa wystawa

80 wydarzeń z 80 lat Stalowej Woli zostanie zaprezentowanych wkrótce w plenerze.

Na początku czerwca, obok Biblioteki Międzyuczelnianej, wystawę zorganizuje Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Wystawa to pokłosie plebiscytu zatytułowanego „80 wydarzeń z 80 lat Stalowej Woli”, który został kilka miesięcy temu rozpisany wśród mieszkańców miasta.

- Na stronach internetowych muzeum zamieszczona została lista ponad 300 ważnych wydarzeń z dziejów miasta z lat 1937-2018. Nie była ona jednak w żaden sposób zobowiązująca i miała jedynie charakter doradczy natomiast głosować można było absolutnie dowolnie, przytaczając także fakty z poza wykazu - powiedział Marek Wiatrowicz z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

W plebiscycie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Z nadesłanych zgłoszeń muzeum wybrało 80 wydarzeń cieszących się największą popularnością wśród respondentów i najczęściej przez nich zgłaszanych. - Nieodłącznym warunkiem zakwalifikowania poszczególnych zgłoszeń do wystawy była dostępność zdjęć dotyczących proponowanych tematów - dodał pan Marek.

Nad poprawnością selekcji zgłoszonych wydarzeń czuwała specjalnie powołana komisja, do której zaproszono historyków, nauczycieli, dziennikarzy oraz znawców miasta i regionu.

Wśród osób biorących udział w plebiscycie rozlosowano nagrody książkowe.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama