Nowy numer 43/2020 Archiwum

Srebro dla młodych dziennikarek

Wywalczyły jej Julia Czuba, Julia Wandas, Karolina Wasąg i Marysia Jarosz, uczennice drugiej klasy Publicznego Gimnazjum w Pysznicy.

Ich reportaż pt.  "Jest takie miejsce na ziemi..." zdobył bowiem drugie miejsce w VIII edycji konkursu "Archiwum Wspomnień Jana Pawła II".

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2018 r. podczas gali wręczenia Nagrody Dziennikarskiej "Ślad" im. Biskupa Jana Chrapka w Pałacu Biskupów Warszawskich.

- Tematem reportażu jest Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół noszących imię Jana Pawła II, który od 18 lat odbywa się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy. Film podkreśla znaczny rozwój inicjatywy, która narodziła się w pysznickiej społeczności szkolnej i rosnące zainteresowanie tym przeglądem twórczości wśród dzieci i młodzieży z całej Polski, a nawet spoza granic naszego kraju - powiedział na gorąco ks. Stanisław Gurba, dyrektor Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli, które temu projektowi patronowało.

Bohaterami reportażu są Ludwika Błażejowicz, dyrektor pysznickiej szkoły w latach 1982–2003 i inicjatorka przeglądu, obecny jej szef Władysław Szponar oraz jego zastępca Teresa Mierzwa.

Projekt filmowy został zrealizowany przez Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Pysznicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama