Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomoc mierzona kilometrami

Za niecałe dwa tygodnie każdy, komu niestraszny jest ruch, będzie mógł pomóc 5-letniej Julii.

Po trzech poprzednich udanych edycjach akcji „Biegamy i pomagamy”, w czasie których zbierano pieniądze na pomoc dla dwóch Kacperków i Patryka, tym razem członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, wspólnie z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu, postanowili pomóc chorej Julii.

Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji, w tym udziału w turnusach rehabilitacyjnych, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, leczenia farmakologicznego oraz stałej opieki specjalistów m.in. z zakresu psychologii logopedii.

Koszty leczenia i rehabilitacji Julii są bardzo wysokie, stąd decyzja inicjatorów akcji, by wspomóc rodzinę dziewczynki.

Każdy, kto lubi biegać lub maszerować może od 11 do 16 czerwca, w godzinach od 17 do 19 pokonać określoną trasę nad Jeziorem Tarnobrzeskim i pomóc zbierać pieniądze. Każdy bowiem pokonany kilometr to konkretna kwota. Im więcej uczestników akcji i im więcej pokonanych kilometrów, tym większa suma zasili konto Julii.

Przedsięwzięcie, jak mówił podczas jednej z poprzednich edycji Robert Chmiel, dyrektor Domu Dziecka, ma podwójny wymiar.

- Z jednej strony pomagamy finansowo rodzicom dziecka, z drugiej natomiast spłacamy w symboliczny sposób dług wdzięczności wszystkim naszym dobroczyńcom. Chcemy w ten sposób pokazać, że nie jesteśmy z tych, co tylko biorą, ale potrafimy i chcemy dzielić się z innymi, ofiarując to, co mamy - nasze siły i serca - mówił Robert Chmiel.

W bieganie bowiem, począwszy od pierwszej edycji, aktywnie włączali się wychowankowie placówki. Dla niektórych z nich udział w akcji charytatywnej był zupełnie nowym doświadczeniem, które pozwoliło im uświadomić sobie, że także oni mogą, potrafią i są w stanie wesprzeć innych, że nie są tylko beneficjentami, ale również darczyńcami.

Akcję finansują sponsorzy pozyskani przez Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Gdyby jednak ktoś chciał przekazać jakąś kwotę, może to uczynić poprzez wpłatę na konto stowarzyszenia lub bezpośrednio w kasie z dopiskiem „Biegamy i pomagamy” - Julia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama