Nowy numer 43/2020 Archiwum

Złoty sprawdzian

Trzy złote i srebrny medal zdobył ostrowiecki masters Józef Różalski w IX Międzynarodowych Zawodach Pływackich Masters „O Błękitną Wstęgę Wisły”.

- Osiągnięte wyniki są lepsze od tych sprzed dwóch lat. Mogę dodać, że mój drugi sprawdzian przed Mistrzostwami Świata wypadł znakomicie – podkreślił Józef Różalski.

Zawody Pływackie Masters „O Błękitną Wstęgę Wisły”, które były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski Masters 2018 odbywały się w Toruniu.

W Uniwersyteckim Centrum Sportowym na 25-metrowym krytym basenie, startowała rekordowa liczba 270 zawodniczek i zawodników, a wśród nich ostrowiecki masters.
- Na zawody wyjechałem w sobotę bardzo wcześnie rano i po sześciu godzinach łączonej jazdy autobusem i pociągiem dotarłem do celu – mówi pan Józef. - Wystartowałem w dwóch konkurencjach. Na 100 m stylem dowolnym uzyskałem bardzo dobry rezultat 1:17,61 min. i zdobyłem srebrny medal, przegrywając o sześć setnych sekundy złoty medal. W drugim starcie na 50 m stylem motylkowym zdobyłem złoty medal z wynikiem 36,97 sekundy – opowiada ostrowiecki pływak. Kolejnego dnia Józef Różalski wystartował również w dwóch konkurencjach, zdobywając dwa złote medale i nie dając szans swoim młodszym kolegom. Na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskał wynik 32,61 s., a na 100 m stylem zmiennym 1:29,85 min.

Pan Józef tym samym potwierdził fakt, że jego przygotowania do najważniejszej imprezy Mistrzostw Świata idą we właściwym tempie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama