Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wysyp nagród

Rozstrzygnięto VII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej "Gdy słowa dojrzewają".

Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Jeżowem, a jego zwycięzcami zostali Małgorzata Wołoch z Zespołu Szkolnego nr 2 w Leżajsku (poezja) i Artur Kutyła z Zespołu Szkół w Trzebosi (proza).

I nagrodę w specjalnej kategorii patriotycznej zdobyła Małgorzata Sobkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli. Szkoła ta wywalczyła łącznie 7 konkursowych laurów. Aż 10 różnych nagród konkursowych przypadło z kolei uczniom z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Wyjątkowe jest także osiągnięcie Joanny Warchoł z Szkoły Podstawowej w Nowosielcu, która zdobyła 3 konkursowe laury: II nagrodę w kategorii patriotycznej, III nagrodę za zestaw poetycki i nagrodę specjalną przewodniczącej jury Małgorzaty Żureckiej.

Ostatnią grupą nagrodzonych osób byli opiekunowie laureatów - ich poloniści. Spośród 23. opiekunów szczególnie wyróżniły się: Joanna Markowska, której podopieczne otrzymały aż 6 nagród, oraz Monika Dulińska, Daria Głodowska, Teresa Komsa i Małgorzata Wyka (po 4 nagrody).

- Na tegoroczny konkurs wpłynęły 84 prace literackie uczniów szkół gimnazjalnych i starszych klas szkół podstawowych. Fragmenty niektórych nagrodzonych tekstów odczytały uczennice: Gabriela Kozdroń, Sylwia Konior, Klaudia Piela i Katarzyna Drabik - powiedział Ryszard Mścisz, członek jury.

Patronat nad konkursem sprawował starosta niżański Robert Bednarz, ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza”, rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama