Nowy numer 43/2020 Archiwum

Piosenki dla Mamy

- Maryja jest patronką naszej parafii, dlatego tym mocniej winniśmy Ją czcić. I temu od 7 lat służy Festiwal Piosenek i Pieśni Maryjnych - wyjaśnił Rafał Szczypta.

W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu odbył się VII Festiwal Piosenki i Pieśni Maryjnej, od dwóch lat noszący imię ks. prał. Michała Józefczyka. - Świętej pamięci ks. Michał, wieloletni proboszcz serbinowskiej parafii, jako wielki czciciel Matki Najświętszej bardzo chciał, by Jej kult miał różne wymiary. Przez kilka lat nosił się z zamiarem zorganizowania festiwalu maryjnego. Zaproponował to nam, czyli Rycerzom Kolumba, a my bardzo chętnie podjęliśmy się zadania. Z roku na rok obserwujemy wzrastającą liczbę uczestników, wśród których zdecydowanie dominują dzieci, ale są również uczniowie szkół średnich oraz dorośli - mówił R. Szczypta, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, którzy od początku są organizatorami przeglądu.

Na scenie sali parafialnej piosenki o Matce Bożej i dla Niej wybrzmiały w wykonaniu nie tylko dzieci, ale również młodzieży oraz dorosłych. Z krótkim recitalem wystąpiło trio na czele z ks. Michałem Wroną, wikariuszem serbinowskiej parafii, znanym ze swoich muzycznych zdolności i zamiłowań.

Wśród wykonawców była także 6-letnia Jagódka Rybczyńska, która na festiwalowy występ wybrała piosenkę "Jasna świeci miłość". - Córeczka, mimo że jest nieśmiała, bardzo lubi występować na scenie. Cieszy ją możliwość śpiewania nie tylko dla siebie czy dla rodziny, ale również dla szerszego grona. Bardzo chciała dzisiaj wystąpić, dlatego sumiennie się przygotowała. Wyboru piosenki spośród wielu, jakie przesłuchałyśmy, dokonała sama - wyjaśniła Iwona Rybczyńska, mama Jagódki.

- Nie boję się występu i tremy już nie mam. Wczoraj śpiewałam w dużym konkursie "Wygraj sukces". A dzisiaj tutaj, bo bardzo lubię śpiewać - wyjawiła Jagódka.

- Wczoraj córeczka odniosła, można powiedzieć, mały sukces - zakwalifikowała się bowiem do półfinału eliminacji rejonowych. Sukces może byłby większy, gdyby nie repertuar narzucony odgórnie. Jagódka nie lubi szybkich utworów, zdecydowanie preferuje piosenki o wolniejszym tempie, takie nieco nostalgiczne, sentymentalne. Dlatego przesłuchując w internecie piosenki maryjne na festiwal, szukałyśmy czegoś w jej guście. I udało się. Najbardziej spodobała się jej pieśń "Jasna świeci miłość" i ją zdecydowała się zaśpiewać dzisiaj - mówiła I. Rybczyńska.

Festiwalowe szlaki przetarł młodszej siostrze Karol, który przed kilku laty, jako podopieczny Przedszkola Katolickiego im. św. Józefa, także brał udział w 4. edycji przeglądu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, różańce oraz dużą porcję słodyczy, dziewczynki i panie zaś dodatkowo bransoletki.

Organizatorami festiwalu byli Rycerze Kolumba z Rady 15239 im. bł. męczennika ks. Jerzego Popiełuszki w Tarnobrzegu. Patronat medialny objęła redakcja "Gościa Sandomierskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama