Nowy numer 43/2020 Archiwum

Europejski sukces

32 uczniów RCEZ w Nisku otrzymało Europass Mobilność - dokument potwierdzający odbycie stażu za granicą.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podsumowano realizację projektu pt. „Europejskie Praktyki EUROSUKCES” . Projekt był finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

- Projekty mobilności pozwalające na realizację praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej doskonale wpisują się w oczekiwania młodzieży, zwiększają motywację do nauki języków obcych i uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły. Projekty dają możliwość dalszego rozwoju i poprawy jakości kształcenia w szkole. Przygotowują również młodzież do funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy i podejmowania wyzwań współczesnego świata - powiedział Wacław Piędel, dyrektor szkoły.

Dyrektor podziękował też koordynatorom projektu: Alicji Świder, Grażynie Sucheckiej, Bogusławowi Bielakowi i Stanisławowi Królikowskiemu. Wicestarosta niżański Adam Mach i Wacław Piędel wręczyli uczestnikom projektu dokumenty Europass Mobilność i certyfikaty.

Od 12 lutego 2017 do 23 marca 2018 na zagraniczne praktyki do Malagi w Hiszpanii wyjechało 32 uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista, technik geodeta, technik organizacji reklamy i technik obsługi turystycznej Opiekę nad nimi sprawowało 8 nauczycieli.

- Realizacja projektu pozwoliła uczestnikom zwiększyć m.in. komunikatywność, kompetencje interpersonalne oraz znajomość fachowego języka angielskiego - dodał Alicja Świder, jedna z opiekunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama