Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nagroda za COP

Stalowowolskie Muzeum Regionalne otrzymało prestiżową nagrodę, Sybillę, przyznawaną w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku.

Sybillą nagrodzono wystawę „COP i Miasto. Nowoczesność i dziedzictwo”, a wystawa „Pierścionek z orłem w koronie” oraz projekt „Miasto i las” otrzymały wyróżnienia. Uroczysta gala odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie, a nagrody Sybilla 2017 wręczał minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Do tegorocznej edycji konkursu swoje projekty zgłosiło kilkaset muzeów z całej Polski. W 11 kategoriach jurorzy przyznali 10 nagród, 26 wyróżnień oraz Grand Prix.

- Wystawa „COP i Miasto” pokazała, w jaki sposób wielki przemysł oraz rozwiązania techniczne wpływały na poziom życia mieszkańców 80 lat temu i czy można z tym wiązać fakt, że współcześnie w rankingach jakości życia w polskich miastach oraz tzw. smart city w czołówce pojawia się Rzeszów, wysoko plasują się też Kielce - miasta COP? - powiedziała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla” organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, a jego celem jest wyłonione najwybitniejszych dokonań w sferze działalności muzealnej. Wyróżnienie w konkursie jest jedną z najwyższych form uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. W jury konkursu zasiadają wybitni przedstawiciele świata nauki i kultury, powołani przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama