Nowy numer 43/2020 Archiwum

Biały interes

Prawie milion złotych kosztowały dwie maszyny do paczkowania mlecznych wyrobów, które zakupiła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli.

Około połowa tej sumy to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. To był dobry akcent przed Światowym Dniem Mleka, który będziemy obchodzić w najbliższy piątek.

- Zakup tych maszyn to pierwszy etap na drodze do modernizacji zakładu. Nowe opakowania są bardziej sterylne, a samo urządzenie dużo bardziej wydajne i bardziej bezpieczne niż poprzednie - powiedział Sławomir Czwal, prezes OSP Stalowa Wola.

Wyroby OSP Stalowa Wola są popularne wśród konsumentów, ponieważ są produkowane w tradycyjny sposób, to znaczy z wykorzystaniem zakwasów. - Jesteśmy chyba jedni w Polsce, którzy to robią - dodał prezes.

Mleko   Mleko
Władze spółdzielni opowiedziały o modernizacji zakładu
Andrzej Capiga /Foto Gość

Trzy produkty, czyli ser, śmietana i masło lasowiackie, są wpisane na listę produktów tradycyjnych, co oznacza, że są produkowane co najmniej od 25 lat w nie zmienionej recepturze.

Miesięcznie spółdzielnia przerabia około 600 tys. litrów mleka, które pochodzi od rolników z okolicznych powiatów. Część kupowana jest na wolnym rynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama