Nowy numer 32/2022 Archiwum

Szkoła laureatów

Czworo uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu uzyskało tytuł laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty.

Czworo uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu uzyskało tytuł laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Tym samym sandomierski „katolik” przoduje w liczbie laureatów w powiecie sandomierskim.

Uroczyste podsumowanie konkursów i wręczenie dyplomów odbyło się w siedzibie Targów Kielce. Powiat sandomierski w tym roku reprezentowało jedenastu laureatów, w tym jeden podwójny: Jakub Maksim (z historii i języka polskiego).

- Laureat konkursu przedmiotowego jest zwolniony z tej części egzaminu gimnazjalnego, w której zdobył tytuł. To dla mnie bardzo ważne, bo mogę sobie zapewnić dobry start do szkoły średniej - mówi Jakub Maksim.

Wśród laureatów z powiatu sandomierskiego znalazło się troje uczniów sandomierskiego „katolika”: Jakub Maksim (historia, język polski), Konrad Stefaniak (historia) i Wiktoria Styczeń (język polski).

Ponadto Jakub Maksim znalazł się wśród siedmiorga uczniów z województwa świętokrzyskiego uhonorowanych stypendiami ministra edukacji narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017.

Szkoła laureatów   Laureaci z katolika z nauczycielem Romanem Chyłą Archiwum szkoły - Poświęcę tę pieniądze na dalszą edukację. Jest to dla mnie nagroda za moją wielomiesięczną ciężką pracę, choć nie pracowałem dla stypendium - mówi Jakub Maksim.

- To sukces na skalę województwa - cieszy się dyrektor szkoły Magdalena Kwiatkowska. - W ten sposób potwierdziliśmy swoją bardzo mocną pozycję wśród szkół województwa świętokrzyskiego. Od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły uzyskują najlepsze wyniki w powiece sandomierskim na egzaminie gimnazjalnym i znajdują się w czołówce wojewódzkiej. Teraz dochodzą do tego tytuły laureatów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty. Laury oczywiście cieszą i są wymiernym owocem naszej pracy, jednak cały czas podkreślamy, że najważniejszy dla nas jest uczeń bez względu na jego zdolności, bo każdy, nie tylko zdolny, ale także uczeń słaby bądź o przeciętnych zdolnościach może u nas się rozwinąć, otworzyć, odkryć swoje pasje i to nas cieszy najbardziej. Widzimy, jak młodzi ludzie się zmieniają, z radością przyjmujemy informacje o ich sukcesach w dorosłym życiu. Mamy chór szkolny, modelarnię, pracownię teatralną. Cały czas wzbogacamy naszą bazę dydaktyczną. No i wspaniałe grono pedagogiczne, które stanowi podstawę naszej pracy. To wszystko sprawia, że warunki pracy w naszej szkole - tak podstawowej, jak i liceum ogólnokształcącym - sprzyjają rozwojowi młodego człowieka.

24 maja (w czwartek) w Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu od godz. 10 do godz. 13 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem: „Wejdź na wyższy poziom”. W programie znalazły się spotkania z dyrekcją i nauczycielami, którzy przekażą informacje o profilach i przedmiotach nauczanych w zakresie rozszerzonym, z warunkami nauki w pracowniach przedmiotowych, zwiedzanie pracowni szkolnych w tym pracowni teatralnej, biologicznej, matematycznej i modelarni, pokazy taneczne i animacje muzyczne, gry i zabawy językowe, wizyta w bibliotece szkolnej, prezentacja bogatego dorobku i tradycji szkoły, migawki z życia szkoły w filmie i fotografii.

- W tym roku zapraszamy hasłem: „Katolik, jakiego nie znacie”'. To okazja, żeby nas poznać - mówi dyrektor Magdalena Kwiatkowska. - Do zobaczenia. Czekamy na wszystkich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama