Nowy numer 4/2023 Archiwum

Wieczór fatimski

Powitaniem pielgrzymów oraz poświęceniem różańców rozpoczęło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w Radomyślu nad Sanem.

Modlitewne czuwanie poprowadził ks. Michał Mierzwa, proboszcz parafii Zaklików.

- Pierwsza część spotkania czyli Różaniec, Nowenna maryjna i Apel Jasnogórski odbyły się w kościele „na Zjawieniu”. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli ze śpiewem niosąc w procesji figurę Maryi, Pani Fatimskiej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia - powiedział ks. Rafał Cudziło, wikariusz w tej parafii.

Eucharystii w sanktuarium przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Michał Mierzwa, koncelebrowali zaś proboszcz ks. Józef Turoń oraz ks. Paweł Kata.

O oprawę muzyczną tego wydarzenia zadbała parafialna schola z pomocą młodzieży z samochodowych pielgrzymek na Jasną Górę. Obecni byli legioniści z siedmiu prezydiów ze swoimi sztandarami oraz liczni pielgrzymi z sąsiednich parafii.

Nabożeństwa fatimskie w Radomyślu nad Sanem odbywają się od maja do października od 1992 roku, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem wśród okolicznych mieszkańców.

- Pielgrzymuję od samego początku, opuściłem tylko kilka nabożeństw w ciągu tych 27 lat, głównie z powodu choroby lub braku pojazdu - zwierzył się pan Stanisław ze Stalowej Woli

Takich pielgrzymów jest wielu, przybywają samochodami i busami, nawet z odległego Mielca lub Kraśnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy