Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowa era

Huta Stalowa Wola rozpoczęła wdrażanie najnowocześniejszych na świecie technologii w zakresie automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych.

- W przypadku takich wyrobów, jak na przykład Krab czy Rak pozwoli to uzyskać maksymalną jakość i powtarzalność oraz podnieść wydajność prac spawalniczych. Wszystkie zespoły z blach pancernych były dotąd spawane metodą tradycyjną (ręcznie). Zastosowanie inteligentnego systemu w zrobotyzowanych aplikacjach spawalniczych zagwarantuje utrzymanie wysokiej jakości produktów. Wpłynie również na terminową realizację programów realizowanych w ramach procesu modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP. Władze spółki liczą, że nowa inwestycja zwiększy potencjalne możliwości eksportowe i rozwinie przedsiębiorstwo - powiedziała Jowita Jajdelska, rzecznik prasowy HSW SA.

- Wchodzimy w nową erę. Znamy realia zaostrzonej konkurencji na rynku krajowym i zagranicznym, dlatego HSW musi kłaść olbrzymi nacisk na nowoczesne technologie, by móc sprostać ciągle rosnącym wymaganiom płynącym z rynku. Wykorzystanie zrobotyzowanego stanowiska uważamy za ogromny progres. Da przewagę nie tylko nam jako spółce HSW, ale i całej Grupie Kapitałowej PGZ - dodał Bernard Cichocki, prezes Zarządu HSW SA.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama