Nowy numer 43/2020 Archiwum

Talenty na scenie

560 młodych artystów zaprezentowało się na deskach Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. A to z okazji odbywającego się tutaj XIV Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych "O Gęsie Pióro".

Przez trzy dni pokazało się 9 teatrów, 14 grup tanecznych i aż 55 piosenkarzy. Ich występy oceniało profesjonalne jury.

W kategorii taniec statuetkę „Gęsie pióro” otrzymała grupa „Sardian” z Zespołu Szkół w Jeżowem. Tak zdecydowała komisja pod przewodnictwem Jolanty Warchoł. Szkolny Teatr Lalki i Aktora z Turzyma Pola natomiast wywalczył po raz kolejny to trofeum w kategorii teatr. Oceniło zaś jury, któremu przewodził Grzegorz Prokop. W kategorii muzyka „Gęsimi piórami” jury, któremu szefował Edward Horoszko, wyróżniło Julię Pawłowską ze Stalowej Woli, oraz dwa zespoły: „Song” z Publicznego Gimnazjum w Krościenku Wyżnym oraz zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół w Zdziechowicach.

- Przegląd daje dzieciom i młodym ludziom, którzy robią coś więcej niż każe szkoła, możliwość pokazania się na profesjonalnej scenie oraz poddanie się ocenie profesjonalnego jury. Bardzo ważne są też towarzyskie spotkania i wymiana doświadczeń instruktorów prowadzących te zespoły czy solistów - powiedział Józef Sroka, dyrektor SDK w Stalowej Woli.

Finansowo przegląd wsparł starosta stalowowolski, prezydent miasta, marszałek województwa podkarpackiego oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej. Nagrodami był z reguły muzyczny lub elektroniczny sprzęt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama