Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rok św. Józefa

Kamienna figura przedstawiająca Oblubieńca Maryi stanie w centralnym miejscu kościelnego placu w Kotowej Woli. Parafia ta od samego początku, czyli od 1972 roku, jest bowiem pod wezwaniem św. Józefa.

Kotowa Wola to niewielka parafia licząca około 700 wiernych. Mieszkańcy oddają się pod opiekę swojego patrona podczas cotygodniowych (środy) nowenn do św. Józefa Robotnika.

- W ten dzień zaraz po Eucharystii wystawiamy Najświętszy Sakrament. Modlimy się wtedy za Kościół, Ojca Świętego, rodziny. Muszą przyznać, iż wierni licznie gromadzą się wówczas w świątyni. Przed parafialnym odpustem, który przypada 1 maja, przeżywamy natomiast triduum. W tym roku modlitwy przygotowujące do tego parafialnego święta zaczniemy już w sobotę 28 kwietnia, a skończymy spowiedzią w poniedziałek - powiedział proboszcz ks. Robert Broś.

Św.Józef   Św.Józef
Kościół parafialny w Kotowej Woli
Andrzej Capiga /Foto Gość

W Roku św. Józefa parafianie z Kotowej Woli zamierzają także postawić swojemu patronowi kamienną figurę. Stanie w centralnym miejscu na kościelnym placu.

- Wierni wyszli nawet z inicjatywą, aby podczas najbliższego odpustu ogłosić, iż taca z niego będzie na ten cel przeznaczona. W zbieranie funduszy szczególnie mają zaangażować się mieszkający we wsi imiennicy świętego - zapewnia proboszcz.


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 6 maja br.).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama