Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z muzyką przez wieki

Najpiękniejsze arie z opery "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki oraz patriotyczne pieśni rozbrzmiewały w Stalowej Woli.

W Miejskim Domu Kultury odbył się bowiem koncert pt. „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”. Śpiewnik połączył najpiękniejsze arie z tej opery z utworami innych polskich kompozytorów. Śpiewacy wcielili się w postacie Miecznika, Hanny, Jadwigi, Damazego, Stefana, Zbigniewa, Cześnikowej i Skołuby, a w dynamiczną sceniczną akcję wpleciono pieśni Fryderyka Chopina czy Mieczysława Karłowicza. Solistom towarzyszył chór i orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.

Wykonawcy wystąpili w kostiumach nawiązujących do strojów z różnych epok, po których z wdziękiem oprowadzał sam Stańczyk.

- Koncert niesie przesłanie, iż Polska jest naszą ojczyzną, matką, darem. Ma on na celu przybliżyć młodym ludziom dzieła z polskiej narodowej, muzycznej skarbnicy, ale też pokazać, na czym powinien polegać współczesny patriotyzm - powiedział Tomasz Raczkiewicz, odgrywający rolę Stańczyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama