Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nisko w górę

Powiat niżański w ścisłej czołówce ogólnopolskiego rankingu Związku Powiatów Polskich.

Chodzi o 2017 rok i kategorię powiatów od 60 do 120 tys. mieszkańców. Ranking przedstawiono podczas XXIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Warszawie. Robert Bednarz, starosta niżański, odebrał w związku z tym statuetkę i dyplom od prezesa Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna.

W ubiegłym roku niżański powiat zajął w swojej kategorii 12. miejsce. W poprzednich latach plasował się na 22. (2016) i 75. (2015). Okazał się też najlepszym na Podkarpaciu.

- Mamy świadomość, że do wszelkich rankingów należy podchodzić z dystansem, nie mniej jednak uzyskany wynik bardzo nas cieszy. Rankingi są potrzebne, ponieważ dają pewien obraz, bardzo często zbliżony do rzeczywistości. To, że rok 2017 był udanym okresem dla powiatu niżańskiego, było możliwe dzięki sprawnej realizacji zadań przez władze powiatu i pracowników starostwa - skomentował ten fakt Robert Bednarz.

Samorządy oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich między innymi, jak działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańców, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia, pomocy społecznej, ekoenergetycznych i proekologicznych

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama