Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zostań bohaterem! Oddaj krew

A na początek weź udział w konkursie plastycznym na pracę promującą krwiodawstwo.

Organizatorzy chcą w ten sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

- Ratowanie życia innym jest naszym obowiązkiem wobec Polaków, patriotów, którzy kiedyś przelewali krew za naszą wolność - mówi radny gminy Baranów Sandomierski Waldemar Stępień, pomysłodawca i główny organizator akcji. - Dzięki tym ludziom my dzisiaj możemy żyć w wolnym kraju, ale wciąż możemy się mu przysłużyć. Oddanie krwi również może być wyrazem patriotyzmu, bo w ten sposób ratujemy życie ciężko chorym.

… i te idee należy przełożyć na język plastyczny, przystępując do konkursu organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim, który skierowany jest do mieszkańców gminy. Praca powinna promować oddawanie krwi i nawiązywać do obchodzonego w tym roku setnego jubileuszu odzyskania niepodległości przez nasz kraj. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z terenu gminy. Forma pracy jest dowolna, może to być obraz, rysunek, szkic, płaskorzeźba. Liczy się pomysłowość i ciekawe podejście do tematu. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Prace należy składać w MGOK w Baranowie Sandomierskim do 20 kwietnia.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 6 maja. Tego dnia odbędzie się także druga już akcja pod hasłem „Majowa Kropla Życia”. Do Baranowa Sandomierskiego przyjedzie krwiobus, w którym każdy chętny będzie mógł oddać krew. Organizatorzy zaplanowali także szereg innych atrakcji i niespodzianek.

Regulamin konkursu można znaleźć na stronie MGOK-u http://kulturalia.pl/ty-tez-mozesz-byc-bohaterem-oddaj-krew-konkurs-plastyczny/ , a także na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama