Nowy numer 43/2020 Archiwum

Trzynaście na trzynaście

- Trzynasta edycja okazała się dla wszystkich szczęśliwa - stwierdził Damian Szwagierczak.

Trzynaście drużyn z województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego wzięło udział w XIII Otwartych Mistrzostw Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Warcabach 64-polowych. Gospodarzem rozgrywek było tradycyjnie Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Uczestników serdecznie przywitał dyrektor placówki dyrektor Damian Szwagierczak. - Jestem pewien, że trzynasta edycja będzie mimo wszystko dla wszystkich szczęśliwa i przyniesie nam wiele radości z dobrej zabawy - powiedział dyrektor.

Powodzenia uczestnikom turnieju życzył również Krzysztof Pitra, wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego. - Dziękuję opiekunom i pomysłodawcom tej imprezy, za to, że od 13 lat, zapraszają uczestników na ten sympatyczny turniej. Jest tu pozytywna energia, moc i dobry klimat. Sami nakręcacie się do walki, za wszystko dziękuję i życzę wielu sukcesów - mówił Krzysztof Pitra.

Trzynaście na trzynaście   Soczkowe warcaby Arch. Dom Dziecka w Skopaniu Wśród drużyn bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Domu Dziecka w Kraśniku. Drugie miejsce zajęła ekipa z Domu Dziecka w Długiem, trzecia natomiast gospodarze, czyli Dom dla Dzieci w Skopaniu. W klasyfikacji indywidualnej wychowanków, po emocjonującym meczu finałowym, w którym pionki tradycyjnie zastąpiły soczki, tegorocznym mistrzem został Waldemar Długosz z Domu Dziecka w Długiem. Tytuł wicemistrza przypadł Rafałowi Zającowi z Domu Dziecka w Kraśniku. Honor gospodarzy obronił Kamil Firosz zdobywając trzecie miejsce.

W kategorii opiekunów zwyciężył Paweł Osojca, drugi był Paweł Kunysz, a trzeci reprezentant gospodarzy Jurand Dul. Nagrodę dla najmłodszego uczestnika otrzymał Tomasz Gburzyński z Kraśnika, a dla najlepszej zawodniczki mistrzostw Iwona Nieckula ze Skopania. Puchary, medale i nagrody rzeczowe w imieniu ich fundatorów wręczał dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu Damian Szwagierczak w towarzystwie sędziów zawodów: Dariusza Dubiela, Andrzeja Łukaszka i Krzysztofa Cieśli.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęła Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama