Nowy numer 46/2018 Archiwum

Rycerze honoru

Ośmiu mężczyzn zostało przyjętych do Rycerstwa Miłosierdzia w parafii św. Floriana w Stalowej Woli. Ślubowanie przyjął od nich proboszcz ks. Marian Balicki.

- Być rycerzem, to być człowiekiem honoru, który żyje wartościami i nie idzie na kompromis ze złem czy grzechem. On dobro nazywa dobrem, zło - złem. Chociaż sam jest słaby, ale ma wolę, aby duchowo wzrastać. Szaty które dziś zakładacie mają świadczyć, iż Chrystus miłosierny jest wśród nas - powiedział proboszcz.

Rycerze ze swoim proboszczem   Miłosierdzie
Rycerze ze swoim proboszczem
Andrzej Capiga /Foto Gość
W parafii od pięciu lat działa także Apostolstwo Bożego Miłosierdzia, które skupia panie. W statucie wspólnoty czytamy między innymi, że może do niej należeć każdy, kto swoim życiem pragnie „uobecniać Boga miłosiernego w świecie”. Obecnie do Apostolstwa Bożego Miłosierdzia należą 33 osoby, a prowadzi je Jadwiga Janik, przewodnicząca rady parafialnej.


Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 15 kwietnia br.).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy