Nowy numer 46/2018 Archiwum

Mocni w Duchu Świętym

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, każdy może włączyć się w łańcuszek pomocy "zbieramy na lek dla Adasia".

W programie diecezjalnych obchodów 74 Tygodnia Miłosierdzia, który przebiega pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”, diecezjalna Caritas zaprasza do skorzystania z darmowych badań i konsultacji medycznych oraz do włączenia się w akcję charytatywną pomocy dla chorego Adasia, który choruje na niezwykle trudną w leczeniu chorobę. Zainicjowany łańcuszek pomocy poprowadzą członkowie Szkolnych Kół Caritas.

Już w Niedzielę Miłosierdzia diecezjalna Caritas organizuje „Białą Niedzielę” we wszystkich Centrach Pielęgniarstwa Środowiskowo-Rodzinnego i Rehabilitacji prowadzonych przez Caritas Diecezji Sandomierskiej. Wszyscy chętni będą mogli odbyć w tych placówkach bezpłatne badania i konsultacje medyczne.

W poniedziałek w kościele pw. Ducha Świętego podczas Mszy św. o godz. 10 zostaną wręczone statuetki „Mocni miłością” dla rodziców dzieci niepełnosprawnych a w Ośrodku „Radość Życia” odbędzie się Przegląd Piosenki Religijnej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

We wtorek w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem będzie odprawiona Msza święta dla osób samotnych, starszych, chorych, bezdomnych.

W piątek, 13 kwietnia, pracownicy i wolontariusze Caritas zapraszają liderów i członków Szkolnych Kół Caritas na inaugurację akcji charytatywnej „Dziecięcy łańcuszek pomocy - zbieramy na lek dla Adasia!”, która odbędzie się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Adaptacyjny w Bojanowie.

Ponadto zaplanowano pielgrzymkę Seniorów do Warszawy pod hasłem: „Szczególne duchowe miejsca na drogach do wolności” oraz wyjazd pracowników Caritas na Ogólnopolską Pielgrzymkę Pracowników Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy