Nowy numer 43/2020 Archiwum

Zdrowy duch rywalizacji

Drużyny Aquilla I Stalowa Wola (dziewczęta) i Olimpia Orlęta Pysznica (chłopcy) wygrali sobotni finał XX Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Najlepszymi strzelcami i bramkarzami finału zostali: Wiktoria Kozyra (Nurt Zarzecze) i Nadia Pydych (Aquilla I Stalowa Wola) oraz Kacper Kopeć (Orlik Bojanów) i Robert Kuziora (Picolo Turbia).

Finałowe mecze rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Stalowej Woli.

Nagrody (160 piłek, puchary, słodycze oraz stroje do gry w piłkę nożną) wręczał ks. Jerzy Sosiński, generalny ekonom Zgromadzenia św. Michała Archanioła, 30 lat temu założyciel Stowarzyszenia Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli.

Turniej   Turniej
Oliwier Kuźniar, kapitan zwycięskiej drużyny, z pucharem
Andrzej Capiga /Foto Gość

- Cieszę się, że Oratorium zmienia się, dostosowuje do bieżących potrzeb otoczenia. Dobrym tego przykładem jest ten piłkarski turniej, który miał wyzwolić w dzieciach i młodzieży ducha zdrowej rywalizacji. Piłka nożna to zespołowa gra, w której trzeba też widzieć drugiego człowieka. Jest to także dobry sposób na zorganizowanie młodym wolnego czasu - powiedział ks. Jerzy, który w młodości grał zawodowo w piłkę nożną w "Ursusie" Warszawa.

Turniej   Turniej
Najlepszy bramkarz turnieju
Andrzej Capiga

Fundatorami nagród, oprócz zgromadzenia, byli też gmina i powiat Stalowa Wola oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama