Nowy numer 14/2020 Archiwum

Zdarzenia Teatralne

Już po raz dziesiąty odbędą się w Stalowej Woli z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

W Miejskim i Spółdzielczym Domu Kultury zaprezentuje się Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy, J. Griszkowiec, M. Załuska z Tarnobrzega, Teatr Przedmieście z Rzeszowa, Kompania Teatralna Mamro z Warszawy oraz gospodarze, czyli Amatorski Teatr Dramatyczny im. J. Żmudy, Teatr Okna, Teatr Blagier i Teatr Wyjście.

- 10 lat temu, organizując pierwsze Zdarzenia Teatralne, przyświecała nam myśl umożliwienia ośmiu amatorskim teatrom działającym w Stalowej Woli zaprezentowania się szerszej publiczności, by mieszkańcy dowiedzieli się o ich istnieniu. Postanowiliśmy, iż teatry działające przy SDK zagrają na naszej scenie, i odwrotnie - wyjaśnia Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

W stalowowolskich zdarzeniach teatralnych biorą także udział zespoły z zewnątrz. - Zapraszając zaś teatry na przykład z Rzeszowa czy Tarnobrzega, chcemy pokazać, co ciekawego dzieje się w najbliższej okolicy z perspektywą zaprezentowania się kiedyś u nich. Problemem amatorskiego teatru jest bowiem trudność zorganizowania występów poza swoją siedzibą - dodaję dyrektor.

W Zdarzeniach Teatralnych występują też laureaci Biesiady Teatralnej w Horyńcu - jednego z najważniejszych festiwali dla teatrów amatorskich w Polsce. W tym roku pokażą się Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy i Mamro z Warszawy.

Równolegle do Zdarzeń Teatralnych dla dorosłych odbywać się będą także dziecięce.

Początek Zdarzeń Teatralnych to piątek godz. 17. Sala widowiskowa MDK w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama