Nowy numer 48/2020 Archiwum

Sportowcy i filantropi

Kilkadziesiąt osób zasłużonych dla stalowowolskiego sporu i kultury zostało nagrodzonych podczas Powiatowego Dnia Animatora Kultury i Sportu.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli Kryształowe Serca otrzymali na przykład Zofia i Zbigniew Bełzakowie, właściciele zajazdu "Sezam” w Stalowej Woli. Kapituła podkreśliła zwłaszcza ich wieloletnie wsparcie dla Ochronki im. św. Brata Alberta w Stalowej Woli oraz dla stalowowolskich pielgrzymów w drodze do Częstochowy.

Trzem osobom wręczono tytuł Osobowość Roku 2017. Jedną z nich był Edward Horoszko, kierownik artystyczny i dyrygent Chóru "Lasowiacy” oraz Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej, której jest założycielem.

Wśród Animatorów Kultury 20017 uhonorowano między innymi Krystynę Mierzwę, inicjatorkę wielu przedsięwzięć w środowisku senioralnym, w tym Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów „Bo radość jest w nas”.

Dzień Animatora   Dzień Animatora
Zbigniew Bełzak (trzeci z lewej) otrzymał Kryształowe Serce
Andrzej Capiga /Foto Gość
W grupie nagrodzonych, w kategorii Ochrona i Promocja Tradycji Regionalnych, znalazł się również ks. Zbigniew Mistak, proboszcz parafii pw. św. Jana Gwalberta i św. Tekli w Stanach, który od wielu lat podejmuje starania na rzecz przywrócenia świetności zabytkowej drewnianej świątyni, publikuje też artykuły mówiące o historii parafii.

W ubiegłym roku, zdaniem kapituły, najwięcej chluby powiatowemu sportowi przynieśli między innymi Stanisław Anioł, prezes Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria”, Małgorzata Osiecka, utalentowana zawodniczka tego klubu czy Włodzimierz Pikulski, trener tenisa ziemnego, założyciel Akademii Tenisa dla Dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama