Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wyklikali sprzęt agd

15 ubogich rodzin ze Stalowej Woli otrzyma sprzęt gospodarstwa domowego wart 10 tys. złotych. Miasto zdobyło bowiem I miejsce na Podkarpaciu w konkursie na najładniejsze iluminacje świąteczne.

W IX edycji konkursu "Świeć się z Energą" Stalowa Wola zajęła też bardzo dobre, piąte miejsce w kraju na 143 biorące udział w nim miasta. Nasza firma od lat stara się angażować lokalną społeczność i samorządy w oświetlanie miast i oddawanie głosów na najlepsze iluminacje. Sponsorujemy także sport, kulturę czy straże pożarne - powiedział Przemysław Gajda z „Energa Obrót”.

Do tej pory „Energa” obdarowała już 150 różnego rodzaju placówek pomocowych. Co roku na ten cel firma przeznacza 200 tys. złotych.

- Od dwóch lat, decyzją władz samorządowych Stalowej Woli, sprzęt gospodarstwa domowego przekazywany jest do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który później obdziela nim swoich podopiecznych - wyjaśnił Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Wybraliśmy 15 rodzin wielodzietnych lub niepełnych, osoby starsze i niepełnosprawne - powiedział Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS w Stalowej Woli.

Wśród sprzętu gospodarstwa domowego są pralki, lodówki, kuchenka elektryczna, zmywarka, sokownik, blendery, czajniki i parowary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama