Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zaakcentują jubileusz

Około 80 aktorów i statystów weźmie udział w VII edycji "Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy" w Rudniku nad Sanem.

Scenariusz tegorocznej edycji przewiduje siedem scenek rodzajowych. Inscenizacja rozpocznie się 25 marca o 13.15. Trasa prowadzić będzie od skrzyżowania ulic Rzeszowskiej i 3-go Maja oraz ulicami: Rzeszowską, Kilińskiego, Sienkiewicza, Sandomierską, Rynek, Mickiewicza na plac przed kościołem. W rolę Chrystusa wcieli się ks. Mariusz Pyryt, a apostołów - mieszkańcy Rudnika, Jeżowego, Niska, Sandomierza a nawet Krakowa.

- Tegoroczny scenariusz na ma kilka historycznych nawiązań. Tym razem bohaterem jednej ze scenek będzie ks. Feliks Sękiewicz, którego zagra Józef Szewc z Jeżowego, a Chrystus z apostołami będzie przeniesiony w czasie do okresu pierwszej wojny światowej i mającej wówczas miejsce Bitwy Rudnickiej oraz spalenia drewnianego kościoła parafialnego. Zaakcentowany też będzie zbliżający się jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości - mówi Marian Pędlowski, organizator, autor scenariusza i reżyser całego widowiska.

Tradycyjnie już wezmą w nim udział harcerze i zuchy z Koziarni, Krzeszowa, Kamionki Górnej i Rudnika pod dowództwem hm. Anny Korasiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma